SCULPT YOUR HERO

EDYCJA I

Pierwsza edycja konkursu dotyczyła teksturowania 3D na bazie gotowej bryły. Zadaniem uczestników było wykreowanie nowej historii bohatera za pomocą kolorów i tekstur. Dzięki serii tutoriali instruktażowych, z wyzwaniem mogli zmierzyć się twórcy na różnym poziomie doświadczenia i umiejętności. Aby umożliwić start także osobom zupełnie początkującym w świecie grafiki oraz wszystkim kreatywnym storytellereom, powstały dwie dodatkowe kategorie:

PAINT IT ROG – gdzie zadanie polegało na pokolorowaniu rysunku 2D dowolną techniką, a także WRITE IT ROG – w tej kategorii należało dopisać dalszy ciąg do opisu postaci stworzonego przez redaktorów Gry-Online.

Stawką w grze był profesjonalny sprzęt ASUS: laptop Rog Zephyrus s15. Do wygrania były także bony na zakup gier i gadżety od ASUS ROG.

ZWYCIĘZCY

SCULPT

2. miejsce: Salamenader

1. miejsce: AdrianNojs

3. miejsce: rav31

WYRÓŻNIENIA

2Dead2Live

Adei

Araiel

Auriz

c1rru

ChocholiEternit

dampsz132

dugon0

e2rd97

emilianohawrylako

Filippooo

Frog333

Godzil

icreate

jeandiz

jerzy_3d

karkillingskills

kresQ78

Królowa-Lama

krzyroscgi

KubaP1

kubazaloga

Kubek

lesz3u

Mads_Voorten

mBURN

McGavish

Meskel

Misiek8817

muszka_pietruszka

Onomotonpon

PablArt92

paulinka7640

PD

Polaus

PAINT

2 miejsce: Salamenader

1 miejsce: AdrianNojs

3 miejsce: rav31

WYRÓŻNIENIA

NImica

Wagabonda

Tyran112

ab_iove_principium

Nukk

Warhapper

B0gna

Kasha

bambo3

KluchtongSAMA

NxMichiyo

pixeloze

WRITE

1 miejsce:

RASLAV – ROBOKOZA

A tam on. Stoi wyprostowany jak Sławomir w swoich najlepszych latach – czyli aktualnych. Na klacie zamiast włosów dwa głośniki. Tylko radio mu trochę nie stroi. Kozi Adonis (Kozionis?) się zamotał i zaczął poprawiać rogi. Kanye ucichł. Wygląda dostojnie, ale jakiś nieśmiały. Wypadałoby się przestawić. „Cześć, jestem Betty” mówię, a ten „Beeeeetty”. No ileż można. Mówię, „Betty – „e” krótkie”. Pytam go jak się nazywa, skąd jest, a ten nic. Teraz najlepsze. Patrzę, a szczękę to on ma z metalu. Myślę se, to ten paszkwil co mnie dziabnął! Z tym że piękniejszy, koźlejszy

2 miejsce:

BLACGEARCOMPANY – BLACKFOX

Idąc do boju przyjąłem najoczywistszą prawdę. Żołnierz walczy, Żołnierz zwycięża, Żołnierz ginie. Proste zasady wojny.

Walka była ciężka. Wróg co prawda dalej nie znał naszych pancerzy, uniwersalną prawdą było to, ze wszystko da się zniszczyć wystarczającą siłą ognia. Ja i moje małe państwo podziemne już nie walczyliśmy przeciw żołdakom z klasycznymi karabinami, ale doborowym oddziałom, każdy z działkiem szynowym.

3 miejsce:

NAGELFAR – XR-87

Jej zgrzytliwy głos odbił się mechanicznym echem w metalowej puszce ścian:

...JESTEM *zzz* EXAR EITSEVEN...

WYRÓŻNIENIA

NAVER Z NAVERII – ORZEŁ P1

Po tajemniczym zniknięciu Orła rząd postawił na nogi wszystkie służby, jakie posiadał. Sytuacja zrobiła się niebezpieczna, zwłaszcza że oprócz samego robota zniknął także jego twórca profesor Wit Skrzeszewski, osoba, która już dawno trafiłaby do tajnego rządowego więzienia w Bieszczadach, gdyby nie jego rozległa wiedza o robotyce i informatyce.

CEZARYXDX – ORZEŁ P1

Całe zajście oglądałem z mojego dziurawego fotela z jakimiś zaschniętymi plamami na oparciu. Kontemplacja nad historią tej plamy wydawała mi się ciekawsza niż całe to „podniosłe wydarzenie”, aż do momentu –pustej sceny -jak to w mediach na całym świecie było potem opisywane. Kilka sekund po zajściu dostałem telefon- stary grat jeszcze z dotykowym ekranem- nie jakieś hing-endowe wszczepy telefoniczne. Wielu mówi na mnie dziwak- ja po prostu mam sentyment do lat mojej młodości, kiedy to sieć 5G wchodziła na rynek

FRUX – ORZEŁ P1

Kilka godzin później znaleziono go. Siedział na dachu niedawno odbudowanego Pałacu kultury. Dwóch agentów starało się niepostrzeżenie do niego zbliżyć, lecz wykrył ich obecność dawno temu. Bez słowa odwrócił się i spoglądał na przybyszów. Ci starali się użyć komend głosowych, aby zdezaktywować jednostkę. Wtedy on wykrzyczał w ich stronę słowa, żądając odpowiedzi po co im to wszystko. Ci zdziwili się, bo przecież maszyna miała nie mieć modułu głosowego, a tym bardziej usterek. Nie wiedzieli jeszcze, że on znał już prawdę.

ETHEJ – ORZEŁ P1

Zapanował chaos, w którym nikt nie zwrócił uwagi na dwunastoletniego Adasia, dla którego ten moment był przełomem w życiu.

RATKE – ROBOKOZA

To, co widzę, przechodzi kozie pojęcie. Robot stoi. Ten co mnie dziabnął w tych niepamiętnych czasach. Ale dziwny jakiś – rogi mu wyrosły, trawę żuje no i meczy. Co jak co, ale po koziemu

ECHODEE – PI-3141

W podzespołach Pi przechowujących informacje o uczuciach odezwała się zakodowana setki lat temu ekscytacja, której nie doświadczył od...nigdy. A uczucie było tak niezmiernie przejmujące, że aż w pewien sposób intrygujące. Jednak nie dane było mu zanurzyć się w analizie tego zjawiska, gdyż niepozorna kropka na wyświetlaczu oznaczała niechybne zderzenie z szybą dzielącą go od fabryki, nad którą trzymał pieczę.

PANŁĘCKA98 – PI-3141

Zdumiony Pi pomyślał -,to niemożliwe, musiałem coś przeoczyć, może to błąd systemu? Lecz chwilę później zamarł, gdy kropka zbliżyła się do lokalizacji drzwi fabryki garnków. Fabryki kiedyś ludzi, dziś samiusieńkiego Pi. Robot powoli wyjrzał przez szparę lekko otwartych drzwi. Jego systemom ukazał się pies. Dorosły już owczarek niemiecki, stanął w miejscu, zaszczekał, wystawił język i spojrzał na Pi.

TODDZIAK – BLACKFOX

Czasem wydaje mi się, że to niemal cud, że przetrwałem. Może zadziałał tu lisi spryt albo łut szczęścia, nie wiem. Na pewno pomagała świadomość, że nie jestem w tym bagnie sam. I nie, nie chodzi mi tutaj o egzoszkielet, o którym czasem po prostu zapominałem, tak bardzo stopił się już z tym, kim jestem. Nie, mówię o kolegach z jednostki, o tych, którzy wciąż dychali. O Kundlu.

BRACC – BLACKFOX

Odległe, ale głośne kroki na klatce schodowej oderwały Annę od lektury. Kobieta westchnęła ciężko, zamknęła „Łowy na lisa” i wstała z krzesła. Spojrzała jeszcze na okładkę książki: malunek rudego zwierzaka ze świecącymi na czerwono oczami. Znała na pamięć wszystkie siedem tomów serii „Do szpiku cyberkości”, jednym tchem wymieniała najważniejsze bitwy z Xenofami, bez zająknięcia referowała losy bohaterów i ich egzoszkieletów. Mimo to zawsze drżała z ekscytacji, gdy porucznik Tadeusz „Blackfox” Makowski zadawał na początku pierwszego tomu to jedno pytanie, w którym zawarł cały swój strach, ale i całą nadzieję. „Czy mnie też to czeka?”.

ANAREV – XR-87

Przemówiła głosem słabym, metalicznym, acz dziwnie spokojnym:

– Skanowanie zakończone. Człowiek, 7 ziemskich lat. Czas oczekiwania na kontakt: brak danych. Błąd. Włączam diagnostykę.

DEGROO – XR-87

.. terminal holograficzny będący już niemal antykiem wyświetlił błąd oznajmiający awaryjne zatrzymanie symulacji. Luca westchnął głęboko i spojrzał na drugiego operatora. X Æ A-Xii jak zwykle miał wygaszone źrenice i był pogrążony w extranetowej rozrywce. On sam unikał wszczepów, ze względu na to co stało się z jego matką Raczej nie było sensu sprowadzać go do rzeczywistości, gdyż zatrzymanie symulacji na prototypach współsplontanych zdarzało się dość często, ale reset zawsze

MICHALCIE – XR-87

– Inicjuję protokoły dyplomatyczne... –Przez dłuższą chwilę słychać było tylko trzaski i odległe kapanie oleju niesione echem opuszczonego drednota.

-Witaj ludzka istoto! Jestem XR-87 i należę do floty Cybernetycznej Jedności. A ty jak się nazywasz? – Powiedziała maszyna sympatycznym głosem

Strefa inspiracji

INTRO
TUTORIALS INTRO
TUTORIAL
NAWIGACJA I INTERFACE
TUTORIAL
TWORZENIE SHADERA
TUTORIAL
TWORZENIE SHADERA
TUTORIAL
MALOWANIE MASKI

Ambasadorzy

PARTNERZY I PATRONI


Kolektyw instruktorów, których łączy pasja do sztuki i edukacji. Celem M4G Seminars jest przekazywanie wiedzy zdobytej przez lata pracy w branży 2D/3D oraz postprodukcji podczas szkoleń i warsztatów.


GRYonline.pl to największy w Polsce serwis internetowy o grach komputerowych i video. W ramach tego serwisu oprócz bardzo obszernego magazynu, newsroomu i poradników, dla fanów gamingu czeka równie popularna telewizja - tvgry.pl